1303

Bu paylaşım " ercan " yöneticisi tarafından yayınlanmıştır .

Öğrencimiz Nasa'ya Türkiye 'den giden en genç yarışmacı oldu.

Avrupa Koleji 6. Sınıf öğrencimiz Yağız Efe Karadayı;  Koç Üniversitesi’nin düzenlediği ve dünyada aynı anda yapılan NASA Space App Challenge yarışmasında üniversite statüsünde birinci olan tek ortaokul öğrencisi oldu..

Yarışmaya kendisi başvuran altıncı sınıf öğrencimiz Yağız Efe Karadayı’nın “Migration of Wood Storks” adı ile Türkiye'de People's Choices kategorisinde birinci olması herkes tarafından takdir topladı. Projede hedeflenen konu; kıtalararası göç eden kuşların bu göç sırasında sürdürdükleri yaşamsal fonksiyonlarını bir datada toplayan mobil bir yazılım ve bu yazılımı NASA ve diğer kuruluşlarda kullanılması idi.

Üniversite öğrencilerinin yanı sıra yarışmayı takip eden General Elektric, IBM ve Microsoft yöneticileri de Yağız Efe Karadayı'nın daha ortaokul çağında kodlama yapabiliyor olmasını ve yaptıkları projenin, NASA'nın 200 milyon dolarlık projesine büyük katkı sağlamasını yürekten tebrik etti. Ayrıca öğrencimiz projesini Cumhurbaşkanımıza da sundu. Öğrencimizi yürekten kutluyor başarılarının devamını diliyorum.

Devamını Oku
980

Bu paylaşım " ercan " yöneticisi tarafından yayınlanmıştır .

Türk Öğrencilerin robotu ABD Yolcusu

ABD'nin Arizona Eyaleti'nde bulunan FIRST Vakfı'nın düzenlediği robot yarışmasında Türkiye'yi Avrupa Koleji robot takımı temsil edecek . Genç mucitler, 6 haftalık bir çalışma sonunda geliştirdikleri, otonom görevler yapabilen ve uzaktan kumanda edilen robotlarıyla 8-11 Mart tarihleri arasında yapılacak yarışmadan derece bekliyor . Öğrenciler geçen kasım ayında İstanbul'da yapılan yarışmada 3 bin dolarlık Grant ödülünü kazanmıştı . 

Devamını Oku
528

Bu paylaşım " ercan " yöneticisi tarafından yayınlanmıştır .

Uzman Psikolog Elif Saygın ve uzman klinik psikolog Merve Soysal Başa tarafından Sağlıklı çocuk - ebeveyn ilişkisi nasıl olmalıdır? Çocukların öfkelerine neden olabilecek durumlar nelerdir? konuları hakkında  velilerimiz ile  eğitici ve keyifli bir seminer geçirdik. Tüm katılımcılarımıza teşekkür ederiz. 

Devamını Oku
478

Bu paylaşım " ercan " yöneticisi tarafından yayınlanmıştır .

10 Kasım Anma Programız için hazırlanan, sözü, bestesi ve yorumu müzik öğretmenimiz Aysun Keskin'e ait eser TRT Müzik Programında yayınlandı. Müzik Öğretenimizi ve eşlik eden öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Devamını Oku
1199

Bu paylaşım " ercan " yöneticisi tarafından yayınlanmıştır .

Avrupa Koleji öğrencilerinin Almanca sertifika sınavındaki büyük başarısı ! Her yıl olduğu gibi bu yıl da öğrencilerimiz Goethe Enstitüsü tarafından yürütülen Almanca sertifika sınavlarında %100 başarıyı yakaladılar. Uluslararası geçerliliği olan FIT1, FIT2 ve B1J sınavlarına giren öğrencilerimiz bugün törenle sertifikalarını aldılar. Öğretmen ve ogrencilerimizi basarilarindan dolayi kutluyoruz.

Devamını Oku

Etkinlik ve Haberleri E-Posta ile almak istermisiniz ?

Okullarımızda gerçekleşen faaliyetler ve önemli bildirimler ile ilgili her an bilgi sahibi olmak için mail adresinizi belirtmeniz yeterli .


 

Endişelenmeyin ,
Gereksiz Kutusuna Düşmeyecek .